0
0
0

Догляд за пам'ятниками з граніту: практичні поради

Догляд за пам'ятниками з граніту: практичні поради

Граніт - натуральний матеріал, який мало схильний до деформації і може витримувати несприятливий зовнішній природне вплив як мороз так і жарку погоду. Однак, пам'ятники з цього міцного матеріалу через час можуть стати тьмяними, покритися тріщинами або з'явиться дефекти такі як відколи по краях.

Щоб зберегти природні властивості каменю та його первозданний вигляд, необхідно ознайомитися з правилами його відходу.

Як доглядати за гранітними пам'ятниками

Частота догляду за пам'ятниками з граніту залежить від того, в якій місцевості вони встановлені. Якщо кладовище розташоване на добре освітленій і сухий території, то очищення і оновлення фарбування на обеліску досить виробляти 1 разу на рік. Якщо ж місце розташування пам'ятника - вологий ділянку, то в цьому випадку потрібно буде збільшити частоту по його догляду до 2-3 разів на рік.

Найчастіше гранітні вироби очищають лише від забруднень. Полірування і підфарбовування вицвілих візерунків і написів роблять рідко, в разі потреби. Для цієї процедури бажано залучити фахівця.

Прості правила догляду за гранітними пам'ятниками: Надгробок очищають від опалого хвої і листя. Ділянка біля основи пам'ятника необхідно прополоти від бур'янів. Сам пам'ятник рекомендуємо мити мильною водою використовуючи м'яку тканину і змивати мильну піну простою водою, що б не залишати розлучень і залишків мила. Потім потрібно начисто протерти виріб сухий ганчіркою.

Не можна використовувати металеві мочалки, шкребки або інші тверді матеріали для очищення вироби. Так само не рекомендуємо використовувати порошок, який містить абразивні речовини, спреї і концентровані гелі. Дані речовини можуть пошкодити цілісність полірування і фарбування. Написи і візерунки, які виконані з використанням сусального золота протирати зовсім не рекомендуємо.

Що-б очистити написи краще просто скропити невеликою кількістю води золочені літери або орнаменти. Після закінчення необхідно протерти монумент сухою тканиною. Якщо серед елементів пам'ятника є кам'яні вази для квітів і підношень, то на зимовий період їх рекомендуємо обернути в поліетилен, це захистить виріб від потрапляння води і снігу в посудину. У разі якщо подібні елементи не захистити, то при попаданні води в посудину в морозну погоду лід може пошкодити цілісність виріб, а навесні велике скупчення води зіпсує його вигляд.

Пам'ятник же обертати поліетиленом не потрібно, так як граніт стійкий до морозу і спеці.

Коментарі